Modlitba a pomoc - farnost ve Vejprtech reagovala na tragický požár

Modlitba a pomoc - farnost ve Vejprtech reagovala na tragický požár
20. ledna 2020 Události Autor: Filip Breindl

V krušnohorském městečku Vejprty pokračuje vyšetřování včerejšího tragického požáru v domově pro muže s mentálním a kombinovaným postižením. Osm klientů přišlo o život, dalších 30 osob ošetřili záchranáři. Litoměřický biskup Jan Baxant vyjádřil svou duchovní blízkost a uvedl, že pověřil místního kněze Šimona Polívku, aby nabídl po neštěstí podporu místní komunitě.

"Tato podpora se musí brát v širokém slova smyslu od koordinace nějaké materiální pomoci, případně finanční sbírky, pokud by se ukázala jako potřebná, až po samotnou kněžskou službu, což je především udělování svátostí," popsal Proglasu P. Polívka s tím, že od zasaženého domova zatím nevzešla potřeba duchovní služby v souvislosti s neštěstím, i když do farnosti příležitostně docházejí lidé z tamních zařízeních pro mentálně postižené. "Tu a tam někdo z těch chlapců přijde. Jsme s nimi zadobře, ale jednak nechodí pravidelně a dále přicházejí jen o své vůli. Oficiálně s vedením daných domovů bohužel nemáme žádnou konkrétní spolupráci," popisuje P. Polívka.

Podle jeho slov nedělní tragická událost silně poznamenala společenství věřících ve Vejprtech i okolních obcí: "Farníci přišli s tím, zda první nedělní mše může být obětována na tento úmysl, tedy především za zraněné a zesnulé. Stejný zájem byl i v Kovářské, což je druhá farnost, která nemá žádnou vazbu na ten zasažený domov, ale i tam přišli se stejnou prosbou. Znamená to, že odpovědnost, vztah a soudržnost byla na této úrovni poměrně veliká, což mě potěšilo," sdělil kněz Šimon Polívka.

 

NyníPísně
Píseň: Radost (2019); Interpret: Hlavenková Beata - zpěv, klávesy, Török Oskar - trubka, bicí; Album: Hlavenková Beata, Török Oskar: Sně
05:57Myšlenka na den
06:00Čteme z křesťanských...
06:15Křesťanské písně
06:30Dnešní evangelium
06:35Ranní chvály
06:45Duchovní slovo

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony