Kněz ze Stonavy: Lidé jsou unavení, důležité je nemluvit jen o nákaze

Kněz ze Stonavy: Lidé jsou unavení, důležité je nemluvit jen o nákaze
1. července 2020 Události Autor: Filip Breindl

Pro maximálně sto lidí se mohou konat bohoslužby v rizikových oblastech Moravskoslezského kraje, kde zůstávají v platnosti zpřísněná hygienická opatření. Pro farníky ve Stonavě a Loukách nad Olší na Karvinsku nepřinášejí změnu, protože v kostele dosud zachovávali rozestupy a nosili roušky. Lokální růst nákazy a s tím spojené kroky se ale projevují na náladě, řekl Proglasu tamní farář Roland Manowski-Słomka.

"Ještě nebyla neděle, po ní se uvidí, kolik lidí přijde do kostela. Ve Stonavě a Loukách většinou nemáme přes sto lidí v kostele. Byl jsem rád, že se to trochu stabilizovalo a lidé přicházeli zpět do kostela. Co bude teď v neděli, nevím," uvedl kněz ze Stonavy s tím, že si všiml, že někteří věřící kvůli zachování rozestupů sedí na jiných místech, než obvykle.

Nové výskyty koronaviru se podle něj dotkly i jedné rodiny ve farnosti. "Dopadá to ale hlavně tak, že každý člověk už je unavený, tím více, když sledujeme, že jinde už ta omezení odpadají," popsal P. Manowski-Słomka. V obcích jeho farností žije řada pracovníků dolů, kde se nákaza šířila. Za důležité kněz pokládá, aby se veškerý život netočil jen kolem koronaviru. "Ptám se lidí, jak jim rostou květinky, jak se daří převislým surfiniím a petuniím na balkóně. Každý chce žít normálně, nakolik je to možné," uzavírá duchovní správce ze Stonavy.  

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony