Jordánští katolíci se mohou scházet v novém kostele

Jordánští katolíci se mohou scházet v novém kostele
25. února 2021 Události Autor: Eva Svobodová

V Jordánsku byl po devíti letech dokončena stavba nového kostela, který pojme až tisíc věřících. Římskokatolický chrám sv. Pavla se nachází deset kilometrů od jordánského hlavního města Ammánu. 

Podle údajů zveřejněných Latinských jeruzalémským patriarchátem žije v oblasti zhruba 1200 katolických rodin. Pozemek věnoval místní farník a člen řádu rytířů Božího hrobu v Jeruzalémě Omar Naber, který také poskytl finanční prostředky na počáteční fáze výstavby. Poté, co místo v roce 2017 navštívil generální guvernér řádu Leonardo Visconti, obdržela farnost velký příspěvek od samotného řádového ústředí v Římě. Přestože koronavirová pandemie práce na výstavbě chrámu protáhla, první mši v něm mohla farnost nakonec oslavit loni na Vánoce. Do té doby se věřící na bohoslužby scházeli v místní škole. Nový kostel má rovněž prostorné společenské místnosti v suterénu, kde se v budoucnu může konat život farnosti.

V Jordánsku tvoří křesťané asi osm procent populace. Většina z nich jsou pravoslavní.

Zdroj: https://www.lpj.org/

Obrázek: archiv

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta op. 1 č.  1 e-moll pro flétnu a kytaru - Allegro; Autor: Händel Georg Friedrich; Sóla: Jurkovič Miloš - flétna, Zsapka Jozef - kytara
02:00Křesťan a svět
02:26Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony