Indičtí křesťané si připomínají masakry z let 2007 a 2008

Indičtí křesťané si připomínají masakry z let 2007 a 2008
25. srpna 2015 Události Autor: Lucie Švestková

Křesťané v Indii dnes prožívají Den vzpomínek na masakry ve státě Urísa z let 2007 a 2008, kdy při vlně protináboženského násilí zemřelo více než 100 lidí, bylo spáleno na 300 kostelů, mnoho žen bylo znásilněno a přes padesát tisíc lidí muselo opustit svůj domov.

V této souvislosti zaslalo tamní Křesťanské fórum guvernérovi S. C. Jamirovi memorandum, v němž žádá o mír, bezpečnost a ochranu křesťanských menšin v Uríse. Jak informuje agentura Fides, fórum vyjádřilo také vděčnost za nedávné prosazení některých zákonů k zajištění bezpečí křesťanů.

Mezináboženská situace v regionu je v současné době pod kontrolou, podle agentury Fides je ale stále zapotřebí obezřetnosti, zejména v souvislosti s hinduistickými extremistickými skupinami.

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony