V Indii se objevují případy urážek křesťanské víry, píše agentura Fides

12. února 2015 Události Autor: Lucie Švestková

Křesťané se v Indii stali v posledních dnech několikrát terčem posměchu a urážek. Na internetu objevilo video s narážkami na křesťany a vznikl film, který znevažujícím způsobem pojednává o misionářích.

Ti jsou v něm prezentováni jako krvežízniví násilníci, kteří agresivně obracejí k víře obyvatele třetího světa. Křesťanská sdružení proto poslala preventivní stížnost na policii a žádost Shri Devendru Fadnavisovi, premiérovi státu Maharashtra, o zablokování filmu, který mají kina začít promítat v nejbližší době.

Koncem ledna zveřejnila komediální skupina All India Bakchod na serveru You Tube  video, ve kterém protagonisté vtipkovali o víře a neuctivě zacházeli s křesťanskými symboly. Uvedla to agentura Fides, jež počin označila za silně rouhačský. Po protestech věřících a stížnostech podaných policii skupina video odstranila. Katolické církvi se autoři omluvili při setkání s pomocným biskupem v Bombaji Agnelem Graciasem, který omluvu přijal.

Křesťané dávají tyto události do souvislosti s útoky, kterým čelí v poslední době. Vandalové jen v lednu poškodili nejméně pět kostelů, minulý týden pak policie v Nové Dillí rozehnala pochod křesťanů, kteří požadovali rychlé prošetření těchto případů a větší ochranu křesťanských objektů.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony