Děti píší Ježíškovi

Děti píší Ježíškovi
19. listopadu 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Podobně jako v České republice od roku 1994 funguje tzv. Ježíškova pošta na Božím Daru, kam lze zasílat pohledy, dopisy a přání, tak na Slovensku píšou děti Ježíškovi do Rajecké Lesné.

„Slovenská pošta organizuje tuto službu po 23. Za letošek zatím na adresu Ježiško 999 99 doručila téměř 1100 dopisů, z toho 660 ze Slovenska. V těch ze zahraničí dominuje Německo, Čína, Rusko, Tchaj-wan, Hongkong a Francie," sdělil generální ředitel Slovenské pošty Martin Ľupták Tiskové agentuře Slovenské republiky a dodal, že první dopis adresovaný Ježíšovi přišel z Emky ve Zvolenu 21. července, a ze zahraničí, konkrétně z Německa, 20. srpna.

Obsahem dopisů dětí jsou podle něj většinou seznamy dárků, které by chtěly najít pod vánočním stromečkem. Nejčastěji se jedná o hračky, školní a sportovní potřeby, knihy, tablety, hry pro domácí mazlíčky, ale i živá zvířata. "Jsem rád, že Slovenská pošta kromě radosti dětí v nich pěstuje i návyk posílat dopisy a psát perem. Je to psaní, které je upřímné a má duši, což v e-mailech, chatech a SMS chybí," uvedl pro TASR Jaroslav Kmet, státní tajemník Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky.

V loňském roce přišlo na adresu Ježíška v Rajecké Lesné celkem 93 208 dopisů ze 42 zemí světa.

zdroj: TASR