Církevní představitelé na Youtube zvou k prohloubení života

Církevní představitelé na Youtube zvou k prohloubení života
15. září 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Než došlo k šíření koronaviru, tento týden měl původně patřit Mezinárodnímu eucharistickému kongresu v Budapešti. Kvůli zdravotním opatřením jej sice maďarští organizátoři odsunuli na příští rok, ale nerezignovali na část programu. Od 13. do 20. září 2020, čili v původně plánovaném čase kongresu, na kanálu YouTube začali zveřejňovat videa církevních osobností z různých kontinentů. 

V úvodní den už takto promluvili maďarský primas kardinál Péter Erdő a předseda Papežského výboru pro mezinárodní eucharistické kongresy Piero Marini. "Čas, který nyní prožíváme, lze nazvat obdobím očekávání nové normality a také volby. Využijme jej k zastavení se a zamyšlení se nad tím, co je v našich životech důležité a co nikoli, co za něco stojí a co ne, co je nezbytné a co není. Pozvěme Ducha svatého, aby nám pomohl v rozlišování, a z něho vyplývající činy nám přinesly dobré plody," vyzval věřící kardinál Marini. 

Včera nabídl myšlenku z Nigérie arcibiskup Valerian Okeke a dnes patriarcha Luis Raphael Sako z Iráku, zítra pak kardinál Timothy Dolan ze Spojených států Amerických. Ve čtvrtek vystoupí německý teolog, filozof a literární vědec Johannes Hartl a také brazilský zakladatel katolické komunity Shalom Moysesa Azevedo. V pátek přijdou na řadu biskup rakouského Eisenstadtu Mons. Ägidius J. Zsifkovics a teoložka prof. Mary Healy z USA, v sobotu to bude kanadský kardinál Gerald Lacroix. Na závěr, v neděli 20. září, se se svědectvími podělí moderátor katolické charismatické obnovy CHARIS Belgičan Jean-Luc Moens a řeckokatolický kněz z Ukrajiny Konstantin Szabó.

Zdrojem informací o přípravě 52. mezinárodního eucharistického kongresu v Budapešti, posunutým na září 2021, je i nadále několika jazyčná internetová stránka: www.iec2020.hu.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony