Bohatství let - ve Vatikánu skončil kongres zaměřený na seniory v církvi

Bohatství let - ve Vatikánu skončil kongres zaměřený na seniory v církvi
31. ledna 2020 Události Autor: Filip Breindl

Papež dnes také přijal účastníky mezinárodního sympozia o roli seniorů v církvi. Audience proběhla na závěr třídenního rokování pod titulem "Bohatství let." Zúčastnilo se ho více než 500 pastoračních pracovníků ze 60 zemí, z Česka například ředitelka Národního centra pro rodinu Marie Oujezdská nebo vedoucí Diecézního centra pro seniory v Hradci Králové Veronika Čepelková.

"Jsem úplně nadšená, konference se mi líbila a potvrdila zkušenost, kterou ve své práci získávám. Starší lidé jsou opravdu důležitou součástí společnosti a církve. Stojí za to o nich nejen pozitivně mluvit, ale také pro ně a s nimi pracovat, protože jsou pro nás skutečnými poklady," řekla Veronika Čepelková. Na konferenci mimo jiné zaznělo, že na seniorský věk se nemá pohlížet jako na nějaký nastavený čas života. V dříve narozených má církev "mistry víry" a potřebuje jejich schopnost předávání mezi generacemi, prohlásil kardinál Jose Tolentino de Mendonca z vatikánské kurie.

Veronika Čepelková ocenila, že papež František při audienci krátce pozdravil každého z účastníků. "Pokládám to za velký dar a silný zážitek, když jsem se s ním mohla setkat takto zblízka a vyjádřit mu svůj díky za to, co dělá pro církev a pro svět," popsala.

 

NyníDuchovní hudba
Skladba: And one the Pharises (1990) - Jeden z farizeů pozval Ježíše k jídlu; Autor: Pärt Arvo; Dirigent: Uhlíř Richard; Soubor: Gentelemen Singers
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu slovesných...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony