Pražská charita otevřela novou noclehárnu pro osoby se zdravotními problémy

Pražská charita otevřela novou noclehárnu v Praze Malešicích

Pořad v souvislostech


Ve světě vědy
Budeme vysílat

S hlavou v oblacích. Letecké muzeum Kbely
Jan Čenský
Jan Čenský
Vysílali jsme


S hlavou v oblacích. Letecké muzeum Kbely

Karlštejn

Karlštejn
Audioarchiv
9. prosince 2020 Události Autor: Dominik Číž

Novou noclehárnu otevřela v těchto dnech Arcidiecézní charita Praha. Nachází se v Praze Malešicích a zimu v ní tráví až tři desítky lidí bez domova. Zařízení je součástí systému zimních opatření Magistrátu hlavního města Prahy a je jedním z šesti míst, které doplní celoroční azylové domy a noclehárny na území metropole.

Zástupkyně ředitele Arcidiecézní charity Praha Jarmila Lomozová popsala účel nové noclehárny takto: "Noclehárna je určena pro muže vyššího věku se zvýšenými zdravotními potřebami. Jsou tam tedy lidé, kteří mají nějaký zdravotní problém - jsou po operaci nebo po nemoci," řekla Lomozová a dodala: "Výhoda této noclehárny je, že zde tito lidé mohou zůstat nejen v noci, ale i přes den."

Arcidiecézní charita Praha v metropoli provozuje noclehárnu a azylový dům s dohromady sedmi desítkami lůžek. Lidem bez domova se snaží pomáhat dlouhodobě, přičemž největší poptávka je během zimy. Podmínky přijetí do jejich zařízení jsou podle Lomozové "velice nízkoprahové": "[Klienti] nesmí být agresivní, opilí a nesmí narušovat chod daného zařízení. Pokud je to člověk, který by opravdu zůstal na ulici a hrozilo by mu umrznutí, může přijít a v našich noclehárnách zůstat." 

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony