Bůh potřebuje, abychom ostatním posloužili v moci Ducha, znělo dnes v Brně

Přibližně 250 účastníků zavítalo dnes do areálu Střední zdravotnické školy s kostelem Svaté Rodiny na Grohově ulici v Brně, kde se uskutečnilo Oblastní setkání charismatické obnovy pro brněnskou diecézi.
Oblastní setkání charismatické obnovy se dnes konala v sedmi českých a moravských diecézích, program se zaměřil na téma Křest v Duchu svatém. Tomu se věnoval i Mário Tomášik v dopolední katechezi v Brně.
„Mě dnes z katecheze zasáhlo, že Bůh potřebuje, abychom ostatním posloužili v moci Ducha. Je to podle Mária Tomášika brutálně efektivní. My umíme posloužit lidem přirozeným způsobem, přirozenými schopnostmi. Řekneme jim třeba: 'Bude to dobré, ať se ti daří, to zvládneš…' Ale když je někomu fakt těžko, když prožívá velké bolesti, utrpení, tak je pro něj důležité, aby z nás cítil tu lásku,“ podělil se o svůj zážitek ze setkání člen organizačního týmu Petr Šmerda.
Rozhovor, který s manželi Jitkou a Petrem Šmerdovými v našem vysílání vedl Milan Šoba, si můžete poslechnout ze záznamu: