Jsme rádi, že můžeme být součástí, shodují se návštěvníci charismatické konference

Jsme rádi, že můžeme být součástí, shodují se návštěvníci charismatické konference
8. července 2022 Události Autor: Adéla Šimoníková

V Brně na výstavišti pokračuje Katolická charismatická konference. Potrvá do něděle. Na programu jsou přednášky, modlitby i mše svaté.

Přes dvě stovky dobrovolníků, z nichž 140 má na starosti přes 700 dětí, se v současné době starají o hladký průběh setkání, které se obnovilo po pandemické pauze. S účasníky z celé republiky hovořil stážista Bernhard Tengler: 


Dnes dopoledne přednášel kněz Josef Prokeš. Tématem byla Zpověď a Duch svatý. Na konferenci natáčel otec Martin Holík:


Součástí programu konference je také návštěva Milony von Habsburg, propagátorky iniciativy Mary´s Meals, která působila na poutním místě Medjugorje v Bosně a Hercegovině, kde se podle některých vizionářů zjevuje Panna Maria. O organizaci i návštěvě této významné ženy hovoří s Martinem Holíkem jeden ze zakládajících členů Mary's Meals Česká republika Karel Nečesal:


Dnes ještě vystoupí Kateřina Lachmanová, která dala své odpolední přednášce od 15 hodin název „Kdo je můj bližní?“.

V doprovodném programu třetího dne konference se nejen děti mohou potěšit divadlem. Mši svatou na brněnském výstavišti bude v 16.45 slavit plzeňský farář Bogdan Stępieńpřímý přenos můžete sledovat na televizi Noe nebo ve vysílání Proglasu. Modlitba za usmíření pak dnešní program na brněnském výstavišti uzavře - se skupinou Gedeon ji od 19.30 povede laický kazatel Pavol Strežo ze Společenství Nové Evangelizace.