Arcidiecézní charita Praha vyhlásila sbírku respirátorů, chce pomoct lidem v hmotné nouzi

Arcidiecézní charita Praha vyhlásila sbírku respirátorů, chce pomoct lidem v hmotné nouzi
20. února 2021 Události Autor: Anna Janošková

Senioři, samoživitelé a rodiny s dětmi - ty chce Arcidiecézní charita Praha podpořit sbírkou respirátorů, kterou vyhlásila. Cílem je pomoci lidem ve finanční a hmotné nouzi zvládnout pandemické podmínky. Lidé mohou respirátory darovat na jednom z deseti sběrných míst v Praze a jejím okolí nebo přispět na jejich nákup. V případě žádosti o pomoc mají zájemci kontaktovat charitu.

„Víme, že existují lidé, kteří jsou na tom finančně už velmi špatně, po rok trvající covidové situaci. Pro některé seniory a rodiny s dětmi může být dodržování vládních nařízení od úterka značně finančně složité,“ řekl Proglasu ředitel pražské charity Jaroslav Němec a dodal, že organizace spolu se svými pobočkami pomáhají od počátku koronavirové krize těm nejslabším. 

Na svých webových stránkách zveřejnila arcidiecézní charita seznam míst, kde mohou zájemci nové, neporušené a nenošené respirátory odevzdat. Vedle sídla pražského arcibiskupství a dalších pražských lokalit je mezi nimi i Brandýs nad Labem. Podle Jaroslava Němce se seznam ještě možná rozšíří. „Dárce přinese zakoupený respirátor na sběrné místo, kde zaměstnanec charity ukáže a vysvětlí, co a jak," dodal.

Prodejny léčiv a zdravotnických materiálů hlásí prudký nárůst zájmu o respirátory, jednotlivé lékarny včera prodaly až 100 tisíc kusů denně, zásoby v některých obchodech podle České tiskové kanceláře už mizí. Povinnost mít vyšší ochranu dýchacích cest by mělo Ministerstvo zdravotnictví vyhlásit v pondělí, s platností od úterý. Kromě respirátorů třídy KN95 nebo FFP2 budou moci lidé v obchodech, nemocnicích nebo veřejné dopravě využít jako alternativu nanoroušky, případně dvě chirurgické ústenky.

Zdroj: Arcidiecézní charita Praha, ČTK

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony