Zmírnění pravidel pro návštěvy bohoslužeb na Slovensku

Zmírnění pravidel pro návštěvy bohoslužeb na Slovensku
13. ledna 2022 Události Autor: Daniel Blažke

Na Slovensku ode dneška platí při veřejných bohoslužbách mírně uvolněná pravidla ochrany před koronavirem. Ty budou nadále přístupné pouze těm, kteří byli očkováni a vyléčili se z Covid-19, přičemž stále musí nosit ochranu úst a nosu. Při dodržení pravidel se může oslav zúčastnit více než dříve maximálně 30 povolených věřících.

V aktuální vyhlášce Ministerstva zdravotnictví o akcích konaných v zemi jsou bohoslužby klasifikovány jako akce s nízkým rizikem (bez zpěvu) nebo středním rizikem (se zpěvem). Pokud se na mši nezpívá, může nyní farnost přijmout 100 věřících nebo obsadit až 50 procent míst v kostele. Zúčastnit se může i 100 věřících se zpěvem nebo se farnost rozhodne obsadit čtvrtinu míst. Pro obě varianty je každopádně povinné „šachovnicové sezení“.

Pohřby nepodléhají žádným kapacitním omezením. Totéž platí pro církevní svatby a křty, pokud se jí účastní lidé očkovaní, testovaní či uzdravení. Krajské zdravotní úřady ale mohou předpisy zpřísnit.

Předpisy, o kterých v úterý rozhodla slovenská vláda, vstoupily v platnost ve středu, mají být upřesněny v nejbližších dnech a podle národního zdravotnického úřadu zůstanou v platnosti maximálně čtyři týdny po vrcholu vlny Omikronu. "Zmírnění pravidel se netýká pouze církví, ale i také organizátorů v kulturním a sportovním sektoru", uvedl ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarskij.

Zdroj: Kathpress

NyníPísně
Píseň: Vítej a pojď (2015); Interpret: Kočí Hynek; Album: Kočí Hynek: Předměstí
01:00Komorní hudba
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Písně
05:57Myšlenka na den

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony