Zdravotnická zařízení mají pět nových kaplanů

Zdravotnická zařízení mají pět nových kaplanů
23. ledna 2023 Události Autor: Laura Hájková

Pět nových kaplanů z různých církví nabídne své služby pacientům ve zdravotnických zařízeních napříč Pardubickým a Královehradeckým krajem. V sobotu 21. ledna se v kostele svatého Vavřince v Náchodě uskutečnila ekumenická bohoslužba k jejich vyslání.

„Jsme velmi vděční, že tady můžeme zažít takové společenství Ducha svatého,“ promluvil hronovský trvalý jáhen, Marcel Čížek, pověřený službou v Oblastní nemocnici Náchod. „Také si uvědomuji, že to není pouze o vzdělávání, ale o tom poslání, kdy nás Ježíš vysílá mezi nemocné, mezi ty, kteří nás potřebují,“ doplnil.

Dalšími kaplany jsou Elena Fajstavrová, Václav Kotek, Alena Naimanová a Marie Souradová. Nemocným by měli poskytnout duchovní podporu, naslouchání a porozumění.

Při bohoslužbě složili slavnostní slib. Českou biskupskou konferenci zastupoval pomocný biskup královéhradecký Josef Kajnek, Ekumenickou radu církví patriarcha Církve československé husitské Tomáš Buta a z téže církve se k žehnání připojil královéhradecký biskup Pavel Pechanec.

Fotogalerie z události je k dispozici na tomto odkazu.