Zahrady pod Petrovem se otevřely veřejnosti

Zahrady pod Petrovem se otevřely veřejnosti
8. června 2020 Události Autor: Anna Janošková

Dnes se s úderem brněnské polední hodiny, tedy v 11:00, otevřely poprvé zahrady pod katedrálou svatého Petra a Pavla. Výsledkem dvouleté rekonstrukce je vytvoření odpočinkové zóny i místa konání různých společenských akcí.

Brněnské biskupství dostalo v roce 2017 dotaci na projekt, jehož cílem byla revitalizace a zpřístupnění zahrad pod katedrálou sv. Petra a Pavla, kde původně býval ovocný sad. „Chtěli jsme znovu oživit toto místo a ze soukromého udělat veřejné. V Brně je spoustu parků, které se těší návštěvnosti a tyto zahrady mohou být další takovou relaxační zónou,“ řekl Proglasu za brněnskou diecézi Roman Kubín.

Jednou ze změn je točité schodiště vedoucí z ulice od Petrova a propojení s uličkou Václava Havla. Podle architektů jsou právě katedrála a ulička dvě místa, která lidé mohou v těžkých chvílích navštěvovat a hledat tam útočiště. Jejich spojení tak značí sílu a naději.

„Bude to místo setkávání mezi lidmi navzájem a také s Bohem. Petrov, na který je ze zahrad výhled, dodává tomuto místu sílu a váhu duchovna. Kéž se zde upevňuje síla společenství církve a posiluje jednota v každém konání,“ řekl při modlitbě na počest otevření zahrad brněnský biskup Vojtěch Cikrle.

V létě se v zahradách uskuteční řada koncertů a vzdělávacích přednášek. Brněnské biskupství plánuje akce pro děti, filmové večery a cestovatelské debaty. Zahrady chce využít i Centrum pro rodinu a sociální péči, které na místě bude organizovat prázdninová setkání, programy pro seniory nebo akce v rámci kampaní zaměřených na rodiny.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony