Začíná sbírka Koláč pro hospic

Začíná sbírka Koláč pro hospic
3. října 2017 Události

Diecézní charita Brno opět pořádá ve svých oblastních charitách veřejnou sbírku u příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče.

Do sbírky nazvané Koláč pro hospic je možné přispět koupí koláče, které Charita získala formou sponzorského daru nebo je sama nakoupila. Kampaň má upozorňovat na problematiku paliativní a hospicové péče jak v domácím prostředí, tak i v pobytových zařízeních, lidé se tak mohou dozvědět například o možnostech služeb domácího hospicu, informovala mluvčí diecézní charity Ivana Němcová Reutin. Sbírka dnes začíná ve Znojmě, zítra mohou lidé přispět v Brně, Jihlavě či Třebíči a v dalších dnech v Hodoníně a Blansku.

Hospice poskytují péči lidem nevyléčitelně nemocným a umírajícím, doprovází je i jejich blízké. „Otevřeně podporujeme úctu k lidskému životu od počátku až do okamžiku přirozené smrti. Úcta k člověku je pro nás základní hodnotou, chceme ji proto komunikovat co nejširší veřejnosti,” vyjádřil se ke sbírce na hospicovou péči ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Přesný časový harmonogram sbírky naleznete na tomto odkazu: http://dchb.charita.cz/clanky/kolac-pro-hospic/kolac-pro-hospic-na-jizni-morave-a-vysocine-pomuze-lidem-s-nevylecitelnym-onemocnenim/

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony