Koupí koláčů lidé na Brněnsku podporují hospice

Koupí koláčů lidé na Brněnsku podporují hospice
7. října 2015 Události Autor: Lucie Švestková

Koláče pro hospic dnes na některých místech Brněnské diecéze prodávají dobrovolníci a pracovníci tamních zařízení pro nevyléčitelně nemocné.

Lidé v Brně, Ivančicích, Blansku, nebo v Tišnově mohou u příležitosti Světového dne hospicové péče přispět například na pořízení léků pro pacienty nebo na nákup ošetřovatelského materiálu. Oblastní Charita Rajhrad vybrala prostřednictvím této akce v uplynulých letech pro místní Hospic svatého Josefa a mobilní hospic svatého Jana až 200 tisíc korun. „Letos je to 14. ročník a řekla bych, že je to každý rok čím dál lepší, protože se o nás už ví,“ hodnotí ředitelka rajhradské charity Jiřina Večeřová. Podle jejích slov bylo letos přichystáno 4 300 koláčů, které pekárny poskytly zdarma nebo za sníženou cenu. Ve sbírce se prodávají za 35 korun. „Lidé se nás ptají, zda budeme pokračovat v této tradici, objednávají koláče už dopředu, chodí sem opakovaně, takže si myslím, že je to taková dobrá akce, která bude pokračovat i v budoucnu,“ doplnila Večeřová.

Podpořit hospicovou péči je možné do dnešní 17. hodiny například v Brně na rohu Masarykovy a Panské ulice. Stánky s koláči jsou otevřeny také na náměstích v Jihlavě a Židlochovicích a na ulici Masarykova v Rajhradě.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony