Koláč jako poděkování za podporu hospicové péče

Koláč jako poděkování za podporu hospicové péče
5. října 2016 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Při příležitosti Světového dne hospicové péče začala na Brněnsku sbírková kampaň na podporu služeb pro nevyléčitelně nemocné s názvem Koláč pro hospic. Oblastní charita Brno na několika místech v kraji dnes a zítra za dobrovolný příspěvek nabízí kynuté koláče. Finanční dary, které za ně obdrží, poputují na podporu rajhradského hospice a poboček charitní domácí hospicové péče v regionu jižní Moravy a Vysočiny.

„V minulých letech jsme výtěžkem akce dorovnávali chybějící finanční prostředky na úhradu léků, které zdravotní pojišťovny neproplácely. Získané prostředky z letošní sbírky plánujeme využít na zakoupení kompenzačních pomůcek do lůžkového a mobilního hospice, který provozujeme v Rajhradě u Brna,“ sdělila Proglasu ředitelka Oblastní charity Rajhrad Mgr. Jiřina Večeřová a upřesnila, že se jedná především o speciální lůžka a matrace, aby u imobilních pacientů nevznikaly otlaky, koncentrátory kyslíku, výživové pumpy ale i vozíčky umožňující klientům pohyb. 
Pracovnice Domu léčby s hospicem sv. Josefa, které od rána nabízejí koláče naproti městskému úřadu v Rajhradě, se shodly, že oproti minulým ročníkům se za dopoledne dostavilo méně lidí, což připsaly studenému počasí a silnému větru. Přesto se však našlo několik desítek lidí, kteří akci přišli podpořit. „Pro koláče si chodíme pravidelně - jsou vynikající. Podpora hospice nás hřeje na srdíčku. Peníze jdou potřebným a na dobrou věc,“ shodli se.
Dnes akce probíhá jak v Brně, Rajhradě, Šlapanicích a Židlochovicích, ale i v Tišnově, Velké Bíteši a Žďáru nad Sázavou. Zítra pak zájemci mohou za sladkou odměnu finančně podpořit péči o nevyléčitelně nemocné v Blansku, Boskovicích, Břeclavi a Třebíči.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony