Koláč pro hospic ve Velké Bíteši

Koláč pro hospic ve Velké Bíteši
3. října 2016 Archiv článků public Autor: Pavel Chaloupka

Po celém Česku se dneškem rozbíhá „Týden sociálních služeb“. V jeho rámci se prezentují  a své dveře zájemcům otevírají zařízení poskytující sociální služby. Mezi nimi také jednotlivé Charity, například v Bystřici nad Pernštejnem, nebo Žďáru nad Sázavou. Mezi jednotlivými akcemi, o kterých se dočtete také na stránkách www-tyden-socialnich-sluzeb.cz, najdete letos poprvé také Koláč pro hospic ve Velké Bíteši. Seznámení s domácí hospicovou péčí Oblastní charity Žďár nad Sázavou vás čeká ve středu od 10 do 15 hodin na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši.

Charita tak naváže na předchozí ročníky, které v minulých letech oslovily žďárskou, velkomeziříčskou a bystřickou veřejnost a umožnily lidem formou zakoupení koláče přispět na činnost Domácí hospicové péče Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Akce současně odkazuje na Světový den hospiců a paliativní péče. Cílem této kampaně je zlepšit povědomí široké veřejnosti o hospicích a paliativní péči cíleně zaměřené na potřeby pacientů v pokročilých stádiích nevyléčitelných nemocí a zároveň získat finanční prostředky pro jejich činnost.

Domácí hospicová péče je terénní službou působící po celém okrese Žďár nad Sázavou, sloužící těžce nevyléčitelně nemocným a umírajícím lidem, která  poskytuje podporu i jejich blízkým pečujícím osobám. Tým pracovníků zahrnující lékaře, zdravotní sestry, pečovatelky, sociálního pracovníka, psychologa a duchovního umožňuje pacientovi dožít v jeho přirozeném domácím prostředí mezi svými blízkými.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony