Začal jubilejní rok sv. Dominika

Začal jubilejní rok sv. Dominika
7. ledna 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Rok oslav vztahujících se k 800. výročí úmrtí svatého Dominika včera zahájil boloňský arcibiskup a kardinál Matteo Zuppi. Téma tohoto jubilea zní "U stolu se svatým Dominikem" a je inspirováno Mascarellovým stolem, na němž byl vytvořen první portrét tohoto světce krátce po jeho kanonizaci.

"Ve stejnou dobu, kdy se konala mše svatá v Bologni, jsme i my slavili mši a duchovně jsme se tak spojili," řekla Proglasu generální vikářka České kongregace sester dominikánek Bernadeta Jarmila Prášková. Přiblížila také plány uskutečnit společnou mezinárodní pouť kongregace právě k hrobu sv. Dominika do Bologně a mezinárodní setkání v České republice, pokud to epidemická situace dovolí. S. Bernadetu rovněž potěšilo, že zakladatel řádu kazatelů není oslavován jako "osamocený světec na piedestalu", ale ve společenství bratří a sester. "O svatém Dominikovi se říká, že mluvil s Bohem o lidech a s lidmi o Bohu. To, co prorozjímal, předával dál lidem - skutkem i slovem. Toto výročí je pro mne i příležitostí uvědomit si, zda se k tomuto svému vzoru přibližuji a jdu v jeho stopách," svěřila se s. Bernadeta.

NyníDuchovní hudba
Skladba: And one the Pharises (1990) - Jeden z farizeů pozval Ježíše k jídlu; Autor: Pärt Arvo; Dirigent: Uhlíř Richard; Soubor: Gentelemen Singers
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu slovesných...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony