Za zvuků stavebních nástrojů na Sázavě slaví Zvěstování Páně i smrt sv. Prokopa

Za zvuků stavebních nástrojů na Sázavě slaví Zvěstování Páně i smrt sv. Prokopa
25. března 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

V současné době, i přes opatření týkající se koronavirové pandemie, pokračují práce na opravě Svatoprokopského poutního areálu. Podle P. Radima Cigánka je kostel sv. Prokopa více než z poloviny opraven a, pokud vše půjde podle plánu, měl by být areál hotov do konce roku. 

„Pracuje se na věži a střeše kostela, kde tesaři vyměňují velké množství prvků krovu.  Dokončují se práce na faře a během jara se začne upravovat areál, kudy budou procházet poutníci," sdělil Proglasu duchovní správce P. Radim Cigánek, který se zároveň svěřil s radostí, že obnova areálu může díky šikovným pracovníkům pokračovat ke cti sv. Prokopa a větší slávě Pána Boha. 

I na dalších místech Česka pokračují stavební a památkářské práce, např. obnova budovy Mincovny na druhém nádvoří zámku Český Krumlov, na Hluboké se soustředí na podzemní systémy a připravují podklady pro opravu historické vltavské vodárny. Průvodci na zámku pomáhají s údržbou parků a zahrad. Uklízejí se i prostory, na které v sezoně nezbývá tolik času. Interiéry hradu Rožmberk i zámku v Jindřichově Hradci zkrášlí původní výmalba.

foto: archiv P. Cigánek

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony