Z očekávaných událostí ve středu 11. prosince
Nabízíme krátký přehled z dnes očekávaných událostí:
Ministr zahraničí v demisi Jan Kohout se dnes jménem České republiky v Pretorii pokloní památce zesnulého Nelsona Mandely. Tělo bývalého jihoafrického prezidenta bude do pátku vystaveno v sídle vlády v otevřené rakvi. Pietu za Mandelu otevřela včera v Johannesburgu po národní hymně společná modlitba židovských, muslimských a křesťanských představitelů. Pohřeb Nelsona Mandely se chystá na neděli.
Biskup František Václav Lobkowicz dopoledne požehná opravenou budovu Biskupského gymnázia v Ostravě, kde se koná Den otevřených dveří. Odpoledne se setká s policisty ve Fulneku.
Papež František se s věřícími ve Vatikánu setká při pravidelné generální audienci. Její přímý přenos můžete sledovat na televizi Noe od desíti hodin.
V sídle francouzského velvyslanectví v Praze pořádá Nadace Forum 2000 diskusi k připomenutí historických souvislostí snídaně tehdejšího francouzského prezidenta Francoise Mitterranda s československými disidenty, která se uskutečnila 9. prosince 1988 při jeho návštěvě Prahy.
Jarmark chráněných dílen pořádají radní Prahy 8. Výrobky svých klientů nabídnou také poskytovatelé sociálních služeb i neziskové organizace na Sedmičkovém jarmarku pomoci v Praze 7.
Plzeňské legendy a pověsti – takový název nese výstava, která bude do konce ledna přístupná ve Studijní a vědecké knihovně v Plzni.
V Praze Karlíně bude ode dneška fungovat kavárna Café Martin, kde budou obsluhovat hosty lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením.
Vedení Hospice svaté Zdislavy spolu se zástupci Libereckého kraje představí novinky z chystané výstavby kamenného hospice v Liberci.
Diskusní setkání věnované extremismu se večer uskuteční v pražském sídle Akademie věd České republiky.
Výroční ceny Dobroch 2013 předá Dobrovolnické centrum jihlavské charity.
Přednášku o soluňských bratrech přednese profesor Petr Piťha od čtvrt na sedm večer v aule sklářské školy v Železném Brodě.
Adventní koncert v pražském kostele svatého Haštala zazní v podání pěveckého sboru Notre Dame působícího při chrámu Matky Boží před Týnem.
Akademická duchovní správa ČVUT pořádá po mši svaté, která začíná ve 20 hodin, debatní večer v kryptě kostela svatého Bartoloměje na téma „Súdán a Jižní Súdán očima pražského světícího biskupa Václava Malého.“
Královéhradecký vysokoškolský klub Salaš zve na půl devátou večer do Nového Adalbertina, kde pořádá přednášku Zdeny Mašínové nazvanou Vězni svědomí.