Z očekávaných událostí v úterý 25. června
Soulský arcibiskup kardinál Cheong Jin-suk vysvětí katolický kostel, který se nachází v blízkosti přísně střežené hranice mezi Severní a Jižní Koreou. Slavnost se koná ve výroční den začátku války mezi oběma Korejemi na poloostrově, které jsou od 50. let minulého století formálně stále ve válečném stavu. Chrám vznikl jako znamení vytouženého smíření mezi těmito státy.
V úterý 25. června očekáváme i další události:
Prezident republiky Miloš Zeman odpoledne jmenuje nového premiéra, který by měl sestavit kabinet po rezignaci premiéra Petra Nečase. Stát by měl v čele úřednické vlády, pro jejíž sestavení se prezident opakovaně vyjádřil.
Literární historik Martin Putna bude přes spory s prezidentem jmenován profesorem, dekret mu předá ministr školství Petr Fiala. Ceremoniálu se v pražském Karolinu zúčastní i pět dalších kandidátů na profesorský titul.
V Senátu je na programu seminář k 20. výročí vzniku Nejvyššího kontrolního úřadu.
Dnes poprvé zasedne jedna z pracovních skupiny, které vznikly v rámci vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů.
Na Velehradě se koná mezinárodní konference k projektu Evropská kulturní stezka svatých Cyrila a Metoděje.
Ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz požehná kapličky křížové cesty vedoucí z Nového Jičína na horu Kotouč ve Štramberku. Projekt obnovy křížové cesty zpracovali a zrealizovali mladí z novojičínského děkanátu.
Krátký pozdrav poštou – od pohlednice po sms – takový název nese výstava, která v pražském Poštovním muzeu potrvá do poloviny září.
Představením Sen noci svatojánské na Pražském hradě začínají Letní shakespearovské slavnosti.
Váleční veteráni i další hosté se zúčastní vernisáže Karola Molnára s názvem Malíř na cestě Praha, Paříž, Londýn, která se koná na státním zámku Komorní Hrádek u Chocerad.
V Rychnově nad Kněžnou začíná 20. ročník festivalu Poláčkovo léto, který se koná na počest tamního rodáka, spisovatele a novináře Karla Poláčka.