Z očekávaných událostí v neděli 10. července 2022

Z očekávaných událostí v neděli 10. července 2022
10. července 2022 Události Autor: Kateřina Vitouchová

Končí evropské setkání mladých v italském Turíně, další etapa pouti důvěry pořádané komunitou bratří z Taizé. 

V Itálii a dalších evropských zemích se konají shromáždění za mír pro Ukrajinu.               

S představením Pro ruské manželky vystoupí ukrajinská umělkyně Kateryna Mamchurová v Praze u ruského velvyslanectví. Chce upozornit na násilí páchané vojáky okupační armády na ukrajinských ženách.

Katolická charismatická konference v Brně vyvrcholí mší svatou, jejímž hlavním celebrantem bude brněnský biskup Pavel Konzbul. Přímý přenos z brněnského výstaviště můžete sledovat na Proglasu nebo na televizi Noe od 11 hodin.  

Setkání dominikánek z osmi zemí Evropy hostí ode dneška do čtvrtku 14. července klášter komunity Chemin Neuf v Tuchoměřicích u Prahy.

Pietní akt  připomene v Žatci 79. výročí vypálení obce Český Malín na Volyni. Naváže akce k 75 letům od návratu volyňských Čechů do vlasti.

Svatomarkétská pouť v Loukově doprovází mezinárodní konferenci Podlipnické kostely – minulost bez budoucnosti? Poutní  bohoslužbě od 10 hodin bude předsedat Tomáš Petráček, církevní historik a akademický kaplan z Hradce Králové. Zvou Přátelé podlipnických kostelů.  

Soběslavský farář Jan Hamberger povede ode dneška pětidenní exercicie (duchovní cvičení) na Lomci. Téma: Cesty ke svobodě.