Z očekávaných událostí středy 3. srpna

Z očekávaných událostí středy 3. srpna
3. srpna 2022 Události Autor: Bernhard Tengler

U příležitosti slavnosti svatého Auraciána bude v katedrále svatého Mikuláše v Českých Budějovicích vystaven relikviář s jeho ostatky. Během slavnostní mše svaté udělí biskup Vlastimil Kročil diecézní ocenění „Medaile svatého Auraciána“.

Festival Za poklady Broumovska v kostele svatého Michaela ve Vernéřovicích představí lektory letních hornových kurzů.

V rámci Chebského varhanního léta se uskuteční v chrámu svatých Mikuláše a Alžběty koncert pro zpěv a varhany.

Putovní výstava s názvem „Karel Čapek 130“ vznikla v roce 2020 u příležitosti 130 let od jeho narození. Ode dneška bude k vidění v Choltické knihovně na Pardubicku. Potrvá do 31. srpna.

Environmentální centrum v Železné Rudě na Klatovsku uvede výstavu Vývoj a hezké okamžiky na Železnorudsku ve fotografiích od roku 1989 do současnosti. Potrvá do 30. září.

Vzpomínková výstava k nedožitým 75. narozeninám jihočeského archeologa a dlouholetého pracovníka strakonického muzea Jana Michálka začíná dnes v Muzeu středního Pootaví ve Strakonicích.

Na hradě a zámku v Jindřichově Hradci se představí expozice České korunovační klenoty na dosah / Osudy 22 korunovaných panovníků. Končí 18. září.

Končí výstava ruské vojenské techniky z Ukrajiny na pražské Letné. 

Dnes je jeden ze šesti termínů, kdy návštěvníci mohou přijít na poutní místo Klokoty v Táboře a poslechnout si večerní komentované prohlídky s hudebním doprovodem.

NyníHudební siesta
Skladba: Psyché (1888) - Psyché odstraní Zefir - Allegro vivo; Autor: Franck César; Dirigent: Barenboim Daniel; Soubor: Orchestre de Paris
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
16:00Jak se vám líbí