Z očekávaných událostí soboty 24. září 2022

Z očekávaných událostí soboty 24. září 2022
24. září 2022 Události Autor: Kateřina Vitouchová

Papež František dopoledne navštíví Assisi, kde vrcholí třídenní celosvětové setkání mladých ekonomů a podnikatelů Františkova ekonomika. Hnutí, které podnítil a jemuž dal jméno podle assiského světce, hledá cestu ke spravedlivější a bratrštější ekonomice, která nikoho nevylučuje. S českými účastníky jsme ve spojení.

V Česku se volí do zastupitelstev obcí, měst a městských částí a do třetiny Senátu. Volební místnosti budou otevřené od 8 do 14 hodin.

Národní setkání hnutí Modlitby matek pokračuje v Brně.

Motto Ve víru víry Sjezd (nejen) evangelické mládeže, který do zítřka probíhá v Ostravě.

Na Misijní den 2022 zvou do Proseče u Skutče Papežská misijní díla v Česku. Zahrne Misijní jarmark i Běh pro misie s Pauline Jaricotovou a při bohoslužbě slavnostní přijetí nových členů Papežského misijního díla dětí. 

Ve Žďáru nad Sázavou se uskuteční hlavní program k 300. výročí posvěcení kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Poutní mši bude sloužit od 16.30 emeritní brněnský biskup Vojtěch Cikrle.

Při mši ve Fryštáku na Zlínsku složí po poledni slavnostní sliby noví salesiáni spolupracovníci – Marek a Veronika Kratochvílovi, Petr a Kateřina Suchomelovi, Zdeňka Pospíšilová a Jaroslav a Ludmila Černí.

Za pronásledované křesťany, vězně, uprchlíky a lidi v nouzi se modlí i o tomto víkendu poutníci ve Vranově u Brna. Večerní růžencové procesí povede od Myslivny paulán otec Pavel Havlát.

Děkovnou mši k 20. výročí posvěcení kaple svatého Václava a svaté Anežky České v Šošůvce na Blanensku bude v podvečer celebrovat biskup Pavel Konzbul.

Odpolední průvod Karla IV. otevře Karlštejnské vinobraní. Burčákobraní chystají v klášterní zahradě v Broumově. Svatováclavské posvícení je na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova. Slavnosti brambor pořádají v Bystřici nad Pernštejnem.

Na křižovatce cest do Písku, osady Oldřichov a obce Dobev proběhne slavnostní žehnání obnoveného kříže.

Koncert v kostele sv. Jakuba Většího v České Třebové zahájí Mezinárodní varhanní festival Zdeňka Pololáníka.

Koncert pro charitu organizuje farnost Třebíč-Jejkov spolu s oblastní charitou a souborem Musica animata v kostele Proměnění Páně od 17 hodin.

Na počest zesnulé královny Alžběty II. se v Londýně odehraje lodní přehlídka na Temži.

Řím hostí výroční sraz studentů Josepha Ratzingera (emeritního papeže Benedikta XVI.) a dalších zájemců o jeho dílo.

Udílením cen končí mezinárodní filmový festival ve španělském San Sebastiánu. O hlavní cenu Zlatá mušle a další ocenění se uchází i český film Il Boemo režiséra Petra Václava.

NyníPísně
Píseň: Černobílý svět (2021); Interpret: Friedl Marian, Šidlová Eliška - zpěv, Kociián Martin - elektronika, sound design; Album: Friedl Marian, Kocián Martin: Černobílý svět
03:00Oktáva
03:55Písně
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály