Z očekávaných událostí soboty 14. ledna 2023

Z očekávaných událostí soboty 14. ledna 2023
14. ledna 2023 Události Autor: Anežka Hlávková

Druhým dnem pokračuje první kolo prezidentské volby. Volební místnosti jsou otevřeny do 14 hodin.

Zádušní mše za zemřelého australského kardinála George Pella se uskuteční od 11:30 ve Svatopetrské bazilice ve Vatikánu.

„Kantorskou školu“ pro všechny, kteří se na bohoslužbě podílejí zpěvem a hudebním doprovodem, a také pro všechny, které téma hudby v liturgii zajímá, pořádá farnost Hluboká nad Vltavou přednášku. Hovořit bude docent Adam Mickerle.

„Půjdem spolu do betléma“ je název dnešní pěší pouti z farnosti Černilov, od kostela Nalezení svatého Štěpána, k Braunovu betlému u Kuksu.

Tříkrálový koncert pořádají od 18 hodin v kostele svatého Jakuba v České Třebové. Výtěžek koncertu poputuje do Sbírky.

Skupina Good Work vystoupí na novoročním koncertě v kostele v Šilheřovicích u Opavy.

Po opravě se poprvé rozezní piano, na které hrávala francouzská básnířka Suzanne Renaudová, manželka Bohuslava Reynka. Výběr ze skladeb Johanna Sebastiana Bacha zahraje Marek Kozák, a to od 15 hodin v Reynkově zámečku v Petrkově.

Den otevřených dveří má Univerzita Palackého v Olomouci. Návštěvníci si budou moci prohlédnout univerzitní prostory všech osmi fakult, koleje, menzu a další pracoviště.

Ornitologové budou v Česku a dalších zemích sčítat vodní ptáky.

A na Pustevnách v Beskydech začíná 23. ročník festivalu ledových soch. Tématem je Návrat dinosaurů do Beskyd, a potrvá do 5. února.