Z očekávaných událostí pátku 25. listopadu 2022

Z očekávaných událostí pátku 25. listopadu 2022
25. listopadu 2022 Události Autor: Adéla Šimoníková

Po více než dvou letech stavebních prací se veřejnosti znovu otevře kostel svatého Prokopa ve Strakonicích. Dnes první návštěvníci vyslechnout krátkou přednášku o tom, co se odehrálo během oprav pohledem Romana Lavičky z Národního památkového ústavu. Následně bude možnost soukromé prohlídky kostela včetně nově zpřístupněných míst. Program završí slavnostní bohoslužba které předsedaná biskup Vlastimil Kročil.

Adventní duchovní obnova určená pro mladé muže od 17 do 35 let zaměřená na rozlišování povolání, začíná dnes v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci. Duchovní obnovu povede pater Pavel Lacina.

Sdružení křesťanských podnikatelů, obchodníků, manažerů a živnostníků KOMPAS chystá seminář, který seznámí s principy, podle nichž myslel a jednal Tomáš Baťa. Povede ho podnikatel Jiří Jemelka v prostorách uherskobrodské fary. 

Farnost Ústí nad Orlicí zahajuje druhý ročník výstavy „Betlémy z našich domácností“. Exponáty budou k vidění v budově místní římskokatolické fary do neděle. 

V kostele Narození Panny Marie v České Lípě zazpívá Českou mši vánoční pěvecký sbor Českolipský Evergreen. 

Farnost svatého Mořice v Kroměříži pořádá v rámci „Podzimní mořické akademie“ přednášku patera Karla Skočovského s názvem „V co věříme a nevěříme: poslední věci člověka“. 

Oranžová kampaň OSN proti násilí na ženách rozsvítí známé budovy v Česku. V Praze to budou Karolinum, Černínský palác, Petřínská rozhledna a Atrium na Žižkově. 

V Praze začíná festival divadla utlačovaných Divufest, který otevírá témata jako domácí násilí nebo kyberšikana. 

Činohra Moravského divadla v Olomouci dnes uvede v premiéře hru Fantastické divadlo. Režie se ujala Tereza Říhová.