Z očekávaných událostí čtvrtka 15. září 2022

Z očekávaných událostí čtvrtka 15. září 2022
15. září 2022 Události Autor: Bernhard Tengler

Ekumenická modlitba za britskou královnu Alžbětu II. se uskuteční v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Pořádá ji Arcibiskupství pražské, Ekumenická rada církví a Anglikánská evropská diecéze. Od 18 hodin ji bude přenášet televizní kanál ČT2 i TV Noe.

V kazachstánském Nur-Sultanu končí dvoudenní světové setkání náboženských vůdců, jehož se účastní i papež František.

Perinatální hospic Dítě v srdci v Králíkách pořádá pro rodiče a další zasažené ztrátou miminka setkání s názvem Dotkni se nebe. Účastníky budou doprovázet kněží Pavel Jäger, Šebestián Smrčina a Milan Grosmann, psycholožka Darina Fialová a krizové interventky Barbora Horáková a Jindřiška Rolcová.

U památníku Československých letců RAF na Praze 6 se koná pietní akt k uctění památky československých letců britského Královského letectva (RAF). Zúčastní se předseda senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Pavel Fischer.

Ruský nejvyšší soud bude rozhodovat o odebrání licence webové stránce nezávislých novin Novaja gazeta. Dříve tento měsíc ruský soud odebral listu mediální licenci.

Církev na Slovensku si připomíná rok od návštěvy papeže Františka v Šaštíně.

Sokolovský vikariát oslaví památku Panny Marie Bolestné na setkání v Chodově.

Biskupství brněnské pořádá v tomto školním roce další ročník Teologického kurzu, který nabízí základní teologický přehled. Dnes je poslední den, kdy se zájemci mohou přihlásit.