Výstava "Svědkové lidskosti" doputovala do Plzně

Výstava "Svědkové lidskosti" doputovala do Plzně
22. června 2017 Události Autor: Anežka Wiewiorková

V plzeňském kulturním prostoru DEPO 2015 dnes biskup Tomáš Holub zahájil putovní výstavu „Svědkové lidskosti“. V Plzni bude k vidění do konce července.

 

Součástí vernisáže expozice přibližující osobnosti z řad sudetoněmeckých křesťanů bojujících proti nacismu byla také diskuze. Účastnili se jí kromě plzeňského biskupa  Mons. Adolf Pintíř a Raimund Paleczek, který je spoluautorem výstavy. Debata se zabývala tématem sudetoněmeckého odporu proti nacistickému režimu a aktuálními nacionalistickými tendencemi v Evropské unii.  „Chtěli jsme, aby diskuze souvisela s výstavou, zajímala nás aktualizace do současnosti,“ řekla Proglasu Eliška Pekárková z pořádajícího sdružení Ackermann-Gemeinde.

Expozici už si návštěvníci mohli prohlédnout v Praze, Brně, Olomouci a Karlových Varech. „S místy, kde jsme vystavovali, se velice dobře spolupracovalo,“ doplnila Pekárková s tím, že zájem je už i v dalších městech. Z Plzně expozice zamíří do Šumperka, Svitav, Ústí nad Labem a Liberce. „V příštím roce bychom rádi pokračovali v jižních Čechách,“ zmínila Eliška Pekárková. Putování výstavy po České republice podpořily organizace Nadace Hannse Seidela a Česko-německý fond budoucnosti.

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony