Vybíráme z událostí 14. srpna 2018

14. srpna 2018 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Výběr očekávaných událostí dnešního dne:

Mezinárodního fóra mládeže pořádaného komunitou Emmanuel ve francouzském Paray-le-Monial se ode dneška účastní také česká výprava.

Od 20 hodin je možné absolvovat večerní prohlídku Lorety Rumburk. Další ze čtyř prázdninových prohlídek při svíčkách láká na prožitek varhanní hudby, duchovních skladeb, ticha, tmy, svitu svíček a příběhů.

V krematoriu v Praze-Strašnicích se dnes od 13 hodin bude konat pohřeb dvou vietnamských chlapců, kteří se předminulý týden utopili v jezeře Lhota nedaleko Prahy. A v chomutovském kostele sv. Ignáce z Loyoly se v poledne rodina naposledy rozloučí s vojákem Martinem Marcinem, který se společně s dalšími dvěma českými vojáky stal obětí sebevražedného atentátníka v Afghánistánu.

Předseda Senátu Milan Štěch přijme norskou velvyslankyni Siri Ellen Sletnerovou.

Pietní akt u památníku Okřídleného lva na Klárově připomene 100. výročí založení československého letectva. Slavnostní setkání u této příležitosti proběhne od 16. hodiny ve Valdštejnském paláci.

V 17 hodin vyrazí téměř půlkilometrová vlaková souprava na 7. ročník kulturního festivalu Banát v Rumunsku.

V Ankaře končí dvoudenní jednání ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova s jeho tureckým protějškem o situaci v Sýrii.

Výstava lékařů bez hranic a ilustrátorky Toy_Box na téma opomíjených nemocí bude zahájena na Letenském zámečku o půl sedmé v podvečer.

Občanský dialog, kterého se zúčastní kancléřka Angela Merkelová, se bude konat v německé Jeně od 15. hodiny.

Rekonstrukce kostela sv. Mikuláše a další témata jsou na programu zasedání rady Hradce Králové.

V Praze se koná Mezinárodní setkání flašinetářů s názvem Flašinet žije!. Koncerty se uskuteční například v 14:00 na Kampě u Karlova mostu a v 19:00 v Českém muzeu hudby.

V Brně začíná Mezinárodní hudební festival Špilberk. S Filharmonií Brno vystoupí od 20 hodin lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorová.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony