Vybíráme z událostí 13. listopadu
Stručný přehled událostí očekávaných v úterý 13. listopadu 2012.
V portugalské Fatimě pokračuje program valné hromady Světového apoštolátu Fatimy. Účastní se jej také zástupci Českomoravské Fatimy Koclířov a spolu s nimi i královéhradecký biskup Jan Vokál. Ten bude od 20:15 hlavním celebrantem mše svaté u fatimské kaple Zjevení. V přímém přenosu ji nabídnou webové stránky rektorátu ve Fatimě
Mši svatou dnešního svátku svaté Anežky bude od 18 hodin ve svatovítské katedrále sloužit pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka.
Národní ředitel Papežských misijních děl v Zambii Bernard Makadani Zulu bude sloužit večerní mši svatou v kostele Panny Marie Sněžné na Jungmanově náměstí v Praze. Následovat bude uvedení filmového dokumentu o bohoslovcích v Zambii „Zambijský bambo“ a beseda.
1150. výročí příchodu slovanských věrozvěstů je věnována třídenní konference „Tradice a přítomnost misijního díla svatých Cyrila a Metoděje“, která dnes začíná v Nitře.
„Filokalie – kniha, hnutí, spiritualita“ to je téma konference, která odpoledne začne na katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
Husitská teologická fakulta stejné školy pak hostí mezinárodní konferenci „Milenialismus. Očekávání konce světa v minulosti i současnosti“. Její odpolední program je otevřen veřejnosti.
Charkovský soud má znovu jednat o kauze údajných defraudací expremiérky Julije Tymošenkové z poloviny 90. let. Líčení bylo už osmkrát odloženo pro nepřítomnost obžalované.
Volební senát Nejvyššího správního soudu zřejmě rozhodne o dvou zbývajících stížnostech, které obdržel po senátních volbách.
Poslanecká sněmovna bude odpoledne hostit seminář na téma: Aktuální výzvy v oblasti slaďování pracovního, soukromého a rodinného života.
V klášteře sester premonstrátek v Doksanech bude odpoledne požehnána socha svaté Anežky České darovaná strahovským klášterem. Následovat bude mše svatá v kostele narození Panny Marie.
Nakladatelství Lidové noviny vydává v těchto dnech novou knihu P. Tomáše Halíka "Chci, abys byl". Uvedení knihy spojené s autorským čtením a autogramiádou bude dnes od 17 hodin hostit barokní refektář Dominikánského kláštera svatého Jiljí v Praze.
V Olomouci je na večer připraveno zahájení 9. ročníku benefičního koncertu tamního TyfloCentra „Bílé tóny“. Výtěžek bude použit ve prospěch zrakově postižených.
52. babybox bude v poledne otevřen v havlíčkobrodské nemocnici.
V Liberci začíná přehlídka filmů 10. putovního Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.
Zvláštním programem pro veřejnost dnes Národní divadlo v Brně připomíná 130. výročí slavnostního otevření budovy dnešního Mahenova divadla. Prvního plně elektrifikovaného divadla v Evropě.

