Ve sněmovně si křesťané připomínali Masarykovo výročí

6. března 2017 Události Autor: Mariana Ambrožová

Před sto šedesáti sedmi lety se narodil první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Výročí si dnes na půdě poslanecké sněmovny připomněli nejen členové Církve československé husitské.

Součástí letošního setkání na půdě poslanecké sněmovny byla navíc i připomínka Milana Rastislava Štefánika a československých legií z 1. světové války.

„Tomáš Garrigue Masaryk celým svým životem a celým svým dílem usiloval o pravdivé bytí, o pravdu,“ uvedl Jan Blahoslav Lášek z Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy.

Setkání na připomínku Masarykova odkazu se pravidelně účastní i patriarcha Církve československé husitské Tomáš Butta. Podle něj je Masaryk pro husitskou církev od počátku osobností inspirující, přestože se v některých názorech lišil od smýšlení věřících tohoto křesťanského společenství. „Masaryk, i když byl velmi kritický, přesto viděl náboženství jako důležitou součást života i moderního člověka,“ přiblížil Butta.

NyníPísně
Píseň: Láska z majera (2020); Interpret: Adamov Peter - zpěv, Botošová Barbora - housle, viola; Album: Botošová Barbora: Colors Of My Soul
23:10Duchovní hudba
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony