Vatikán pokračuje v přípravě papežovy cesty do Egypta

Vatikán pokračuje v přípravě papežovy cesty do Egypta
12. dubna 2017 Události Autor: Filip Breindl

Teroristické útoky spáchané o Květné neděli v kostelech egyptských křesťanů nepovedou ke zrušení návštěvy papeže Františka v této zemi plánované na konci měsíce - 28. a 29. dubna. Právě v těžkém okamžiku egyptské křesťanské komunity je důležité cestu vykonat, prohlásil předseda papežské rady pro mezináboženský dialog, kardinál Jean-Louis Tauran.

Do Káhiry se tento týden vydala vatikánská delegace vedená kardinálem Kurtem Kochem. Setkala se s patriarchou koptské pravoslavné církve Tawadrosem II., aby mu vyjádřila sounáležitost Svatého stolce s egyptskými křesťany, napsala italská agentura SIR. Cesta byla původně plánovaná jako přípravná před návštěvou papeže Františka.

Koptský patriarchát oznámil, že v souvislosti s útoky místní společenství omezí velikonoční oslavy na samotný liturgický program, chybět bude běžná výzdoba kostelů a neproběhne obvyklé setkání patriarchy s věřícími. "Vzhledem k současným okolnostem a ze solidarity s rodinami obětí omezíme oslavy na mše v kostelech," uvádí se v prohlášení koptského biskupství v provincii Minja, kde žije významná část křesťanské populace Egypta.K tradicím koptských Velikonoc patří po noční liturgii velká rodinná shromáždění v neděli. Křesťané si jako symbol události vzkříšení a nového života pořizují nové oblečení.

zdroj: ČTK, Kathpress, AFP

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony