V Praze začíná výstava fotek z misionářské činnosti v Bulharsku

V Praze začíná výstava fotek z misionářské činnosti v Bulharsku
1. července 2020 Události Autor: Filip Breindl

Dnešní vernisáž otevírá výstavu fotografií dokumentujících práci českých salesiánských misionářů. Hosty vernisáže budou režisérka a autorka dokumentu o salesiánských misiích Hodina růží Světlana Lazarová a salesián Jaroslav Fogl.

Návštěvníci ji mohou zhlédnout po celé léto v pražské Jindřišské věži. Jaroslav Fogl Proglasu řekl, že výstava připomene počátky misijního působení v romské čtvrti ve Staré Zagoře, které probíhá od roku 2008.

„Hlavním cílem naší misie je evangelizace čtvrti, ve které žije asi 22 tisíc lidí. Zároveň chceme pomoci se vzděláváním všem místním dětem a mládeži. Když jsme tam přišli, setkali jsme se s určitou uzavřeností  celé čtvrti vůči majoritní společnosti. To vedlo i k tomu, že spousta dětí chodila do škol, kde byli pohromadě jen s dětmi z té samé čtvrti, které neměly vždy motivaci a chuť se kvalitně vzdělávat. A podle toho často vypadala i ta situace ve školách.“

Vystavované fotografie pořídili dobrovolníci, kteří na misiích pomáhají, místní děti i profesionální fotografové. Cílem akce je podpořit misijní práci a život místních dětí. Výstavu pořádá Salesiánská provincie Praha ve spolupráci se Sadbou, za podpory Ministerstva kultury ČR a pod záštitou Velvyslanectví Bulharské republiky. 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony