V Hradci Králové obnovili beatifikační proces Elišky Pretschnerové

V Hradci Králové tento týden obnovili diecézní fázi beatifikačního procesu školské sestry svatého Františka Elišky Pretschnerové. Proces, který byl v minulosti na několik let pozastaven, nyní přebírá nový tribunál a historická komise.
„Obnovili jsme jej díky tomu, že jej přijal otec biskup Vokál, a že se našli lidé, kteří budou v tom procesu pracovat,“ uvedla postulátorka procesu františkánka Zdislava Nosková a dodala, že byl jmenován nový tribunál a nová historická komise. Současně svou práci dokončili i teologičtí cenzoři, kteří měli za úkol prokázat, zda některé z dochovaných písemností a dalších materiálů, které se k Elišce Pretschnerové vážou, neodporují víře nebo dobrým mravům.
Proces blahořečení Elišky Pretschnerové začal v Královehradecké diecézi v roce 2001, několikrát byl však z různých důvodů pozastaven. Ve sběru svědectví o kandidátce blahořečení však nynější postulátorka procesu pokračovala. Zažádáno je rovněž o procesy v Americe a v Chile, kde žijí svědkové působení Elišky Pretschnerové.
Více o životě a beatifikačním procesu sestry Elišky Pretschnerové se dočtete zde.