V Brně dnes otevřelo kariérové centrum pro znevýhodněné lidi

14. června 2018 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Brněnské kariérové centrum, které se zaměřuje především na skupinu dlouhodobě nezaměstnaných osob nebo mladých sociálně znevýhodněných absolventů a poskytuje jim bezplatnou pomoc, má ode dneška k dispozici prostory na ulici Milady Horákové.

Centrum pomáhá pod hlavičkou organizace IQ Roma servis od března. „Za tu dobu se podařilo pomoct několika klientům, navázat spolupráci s poskytovatelem stáží a podařilo se dojednat pronájem nebytových prostor, za to jsme moc rádi, že tu můžeme působit,“ řekla Proglasu vedoucí kariérového centra Martina Horváthová. Vlastní kancelář dnes centrum mohlo otevřít i přesto, že několik majitelů svoje komerční prostory pronajmout nechtělo s ohledem na cílovou skupinu klientů, kterou jsou především Romové.

„Jedna z klientek například neměla nikdy možnost pracovat v zahraničí, chtěla zkusit něco nového. S jejím stávajícím zaměstnavatelem jsme domluvili, že ji uvolnil. Také jsme ji podpořili v rozhodování, jestli do ciziny vyjet nebo ne. Nakonec nějakou dobu pracovala na výletní lodi,“ popisuje Horváthová. Podle ní poskytuje organizace také konzultace s právníkem ohledně pracovněprávních vztahů, zadluženosti, insolvence či diskriminace. „Klientům nabízíme bezplatně i účast na vzdělávacích kurzech,“ doplnila Martina Horváthová.

Práce kariérového centra navazuje na předchozí práci IQ Roma servisu v oblasti sociálních služeb. „Novou službu nabízíme nejen klientům, kteří už k nám docházeli. Chceme spolupracovat s úřadem práce, se středními školami a dalšími institucemi. Takže budeme oslovovat i nové potenciální klienty, kteří budou mít zájem s námi spolupracovat, budou se chtít rozvíjet, vzdělávat, případně hledat možnost pracovního uplatnění,“ uzavřela Horváthová.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony