Události 25. listopadu
Setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s papežem Františkem, zahájení Týdne rané péče nebo rozsvícení rekordního adventního věnce v jihomoravské Miroslavi - to jsou některé události s datem 25. listopadu 2013. Podrobný přehled následuje:
Papež František udělí audienci ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, půjde o jejich první vzájemné setkání.
Na Ukrajině se očekávají další demonstrace proti rozhodnutí vlády pozastavit přístupová jednání s Evropskou unií.
K ustavující schůzi poslanecké sněmovny parlamentu se sejdou nově zvolení zákonodárci. Převezmou osvědčení o svém poslaneckém mandátu a složí předepsaný slib. Do zvolení nového předsedy dolní parlamentní komory schůzi povede v souladu se zákonem dosavadní předsedkyně, občanská demokratka Miroslava Němcová.
Pokračují jednání o sestavení vlády. Vedení sociální demokracie a hnutí ANO seznámí s výsledky svých rozhovorů třetího předpokládaného koaličního partnera, křesťanské demokraty.
Akademický senát Vysoké školy ekonomické v Praze bude volit nového rektora.
Pět měsíců po povodni se otevře mateřská škola v Sukově ulici v Ústí nad Labem.
Asi 150 duchovních se zúčastní Kněžského dne v Hradci Králové, spolu s biskupem Janem Vokálem budou od půl desáté sloužit mši v katedrále Svatého Ducha.
Na návštěvu Česka přijeli členové varšavské komunity zasvěceného života Jeruzalém, její převor, bratr Benedikt, pochází z Valašského Meziříčí. Večer od půl sedmé se při zpívaných nešporech setkají se zájemci v akademické farnosti Nejsvětějšího Salvátora v Praze.
Na náměstí v Miroslavi na Znojemsku rozsvítí adventní věnec, který eviduje Guinessova kniha rekordů.
Pošesté se koná Týden rané péče na podporu rodin s postiženými dětmi.
Dnešní patronku připomene také odpolední koncert v kostele svaté Kateřiny v zahradě Neurologické a Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice na Praze 2.
V pražském hotelu Alcron se koná benefiční aukce uměleckých děl ve prospěch domácího hospice Cesta domů. Podrobnosti přineseme v Putování po krajích po sedmé hodině.
Sport: První polovinu domácí fotbalové ligy uzavře dohrávka 15. kola mezi Baníkem Ostrava a Teplicemi.