Události 12. srpna
Přinášíme stručný přehled událostí očekávaných v pondělí 12. srpna 2013.
Předseda vlády Jiří Rusnok se ve Strakově akademii setká s pražským arcibiskupem, kardinálem Dominikem Dukou. Rusnokův kabinet minulý týden nezískal důvěru poslanecké sněmovny, téma jednání s katolickým primasem Úřad vlády neupřesnil.
Nesouhlas s tím, že pražský primátor Tomáš Hudeček poskytl záštitu festivalu homosexuální komunity Prague Pride, vyslovila občanská iniciativa D.O.S.T. Akce začíná v metropoli dnes a vyvrcholí sobotním pochodem.
Lidé mohou ode dneška žádat o dotace v programu ministerstva životního prostředí Zelená úsporám, který se zaměřuje na podporu ekologického bydlení v rodinných domech.
Středočeský krajský soud znovu projedná spor sochaře Jiřího Hampla s Památníkem Lidice o autorství pomníku lidických dětí.
Před Krajským soudem v Praze pokračuje hlavní líčení v kauze bývalého středočeského hejtmana, poslance Davida Ratha a dalších deseti osob podezřelých z korupce a manipulace s veřejnými zakázkami.
O situaci na Blízkém východě bude s představiteli Izraele a palestinské samosprávy jednat německý ministr zahraničí Guido Westerwelle.
V noci na zítřek bude možno pozorovat meteorický roj Perseid.
Začíná festival s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava, potrvá do pátku.
Ze sportu: Na atletickém mistrovství světa v Moskvě se dnes představí sedmibojařka Eliška Klučinová a do rozběhů na 400 metrů překážek nastoupí české reprezentantky Zuzana Hejnová a Denisa Rosolová. Ve finále se představí tyčkař Jan Kudlička a kladivář Lukáš Melich.
Dohrávka mezi Baníkem Ostrava a Jabloncem zakončí 4. kolo domácí fotbalové ligy.