Týden otevřených kostelů – pohnutí, jízda i relaxace

Týden otevřených kostelů – pohnutí, jízda i relaxace
28. května 2018 Události Autor: Martin Weisbauer

V Hradci Králové právě skončil 5. ročník akce „Týden otevřených kostelů“. Program probíhal od 21. května do 27. května 2018 a jak se zdá, nabírá stále větší popularitu.

Řeholní sestry jezdí na kole, davy lidí se tlačí u brány do kostela, hudební skupina mladých křesťanů koncertuje na náměstí a slavní herci se hrdě hlásí k víře v Boha. To všechno bylo možné zažít na letošním Týdnu otevřených kostelů. Ten skončil v neděli 28. 5. 2018v zahradě sester Notre Dame. Široké nabídky programů se zúčastnilo více než 800 lidí z Hradce Králové a okolí.

Pondělním tematickým večerem o hodnotě lidského života a o tom, jak může i jeden člověk měnit společnost odstartovala již tradiční týdenní paleta různorodých programů, která si klade za cíl představit křesťanství takové, jaké je v 21. století a odbourávat zažité předsudky. Návštěvníci mohli vyslechnout koncert Romana Janála, držitele ceny Thálie, besedovat s hercem Janem Sklenářem, zapálit si svíčku v kostele Panny Marie, zúčastnit se cyklotour po kostelech, vyslechnout koncert kapely VeKa před katedrálou sv. Ducha nebo společně poobědvat na zahradní slavnosti při poslechu koncertu Evy Henychové.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Symfonie číslo 3 d moll - první věta - Tempo I; Autor: Mahler Gustav; Dirigent: Bernstein Leonard; Sóla: Ludwig Christa - alt; Soubor: Newyokrští sboroví umělci, Brooklynský chlapecký sbor
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony