Tisíce lidí sledovaly mimořádné vystavení Turínského plátna

Tisíce lidí sledovaly mimořádné vystavení Turínského plátna
3. dubna 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Stejně jako loni se i letos na Bílou sobotu konalo speciální odhalení Turínského plátna. Téměř dvouhodinnový přímý přenos z baziliky v hlavním městě italského Piemontu, kde je uchováváno, spojený s meditacemi a pohledem na plátno, do kterého podle tradice byl zabalen Ježíš, nabízí několik médií prostřednictvím televize Telepace a Vatikánského televizního centra. Internetový stream je k dispozici na webu www.sindone.org

Před rokem byl u odhalení plátna přítomný jen úzký okruh představitelů města a církve, kteří prosili o ukončení pandemie. Tentokrát byla pobožnost otevřená mnoha zastupcům z různých institucí i obyvatelstva regionu i celého státu. 

"Všichni známe mistrovské dílo Pieta od Michelangela, které nám ukazuje Ježíšovu matku, Marii smutnou, ale vyrovnanou, která na klín přijímá mrtvé tělo svého syna. Dílo, které nám připomíná Bílou sobotu a tedy dobu čekání v postoji ticha a modlitby společně s Marií, v předvečer Ježíšova vzkříšení," řekl na úvod turínský arcibiskup Cesare Nosiglia. Mariin způsob přijímání kříže dal za vzor všem přítomným a sledujícím. Modlitbu následně vedli mladí lidé z Turína, kteří se zúčastnili příprav evropského setkání mládeže původně plánované komunitou Taizé na přelom roku, jež se ale odložilo kvůli novým epidemickým omezením. Nabídli několik úvah o naději.

Studiu a přednáškám o Turínském plátně se věnuje např. plzeňský emeritní biskup František Radkovský

foto: archiv

NyníNoční cukrárna
Píseň: Samba v kapkách deště (1992); Interpret: Burma Jones; Album: různí: Superhity století 1990-1999 (CD 2)
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Dotýkání světla
02:25Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony