Téma „Změny“ nabízí skautské setkání Moot 2017 na Islandu

Téma „Změny“ nabízí skautské setkání Moot 2017 na Islandu
28. července 2017 Události Autor: Pavel Smolek

Na 5000 mladých lidí z celého světa přijelo na setkání, které se koná jednou za čtyři roky. Je určené pro starší skauty, rovery a rangers od 18 do 26 let.

První část setkání nabízí poznávání Islandu, jeho kultury, historie a přírodních krás. Od zítřka začíná druhá část, Althingi, společné setkání všech skatů na jednom místě, ve skautském centru Úlfljótsvatn. Althingi je islandsky:  „všeobecné shromáždění“, což je islandský parlament. Spolu s faerským løgtingem a manským tynwaldem patří mezi nejstarší parlamenty na světě.

Program bude od zítřka organizován ve čtyřech vesnicích a bude se týkat čtyř témat – příroda a životní prostředí, historie, zdraví a životní styl a umění a inovace.

Mezi účastníky jsou i dvě dívky z Česka. Dana Opravilová a Jitka Krchňáková. V rámci setkání už poznávaly dějiny Islandu nebo hrály s místními skauty různé hry. Včera vyráběly prolézačky, které budou sloužit místním dětem.

„Ta přátelskost těch lidí, kteří jsou strašně milí a přijde mi, že se nimi dá skvěle bavit. I když ne všichni umí anglicky. Někteří neumí anglicky skoro vůbec, tak přes to, je to s nimi strašně fajn. A zároveň ten silný vítr mně tu opravdu překvapil. Naprosto strašně moc,“ svěřila se Proglasu Jitka Krchňáková.

 Setkání Moot 2017 končí v úterý 1. srpna.

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony