Také v Česku se otevírají kostely při akci 24 hodin pro Pána

Také v Česku se otevírají kostely při akci 24 hodin pro Pána
4. března 2016 Události Autor: Filip Breindl

Také v našich diecézích se koná program akce 24 hodin pro Pána, kterou na víkend před čtvrtou postní nedělí vyhlásil papež František. Římský biskup povede od 17 hodin kající bohoslužbu ve vatikánské bazilice. V Česku se na řadě míst otevírají kostely s nabídkou eucharistické adorace a několikahodinové zpovědní služby.

"Vím z loňska, že i v noci každou hodinu přišel jeden kajícník. Zpočátku se mi zdálo, že je to nějaký výmysl z Říma, ale zdá se, že to bylo z Božího ducha a pro lidi je to velice prospěšné," řekl Proglasu františkán, P. Antonín Klaret Dambrowski z pražského kostela Panny Marie Sněžné, kde se duchovní program koná třetím rokem. Letos mají podle jeho informací mezi zpovědníky být i pražští pomocní biskupové Václav Malý a Karel Herbst.

Ve Velkém Meziříčí je celonoční výstav Nejsvětější svátosti pravidelnou součástí připomínky prvního pátku v měsíci, řekl nám farář Pavel Šenkyřík, a dodal: "V tomto Roce milosrdenství jsme v rámci adorace ještě připojili modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství a v postní době přidali pobožnost křížové cesty. Rozšířili jsme počet hodin pro přijetí svátosti smíření," popsal P. Šenkyřík s tím, že adorace začíná už po páteční ranní mši, kněží jsou k dispozici ke zpovědi v několika blocích přes den až do pozdního večera.

V brněnské diecézi se jinak duchovní program akce 24 hodin pro Pána soustředí zvláště do chrámů, kde jsou svaté brány jubilejního roku, tedy do brněnské katedrály, Znojma, Žďáru nad Sázavou, Kostelního Vydří a Žarošic. "Právě proto, že je to v Roce milosrdenství, vnímám to jako šanci, kdy si každý může najít chvíli pro setkání s Pánem. Jistě i Svatý otec takový záměr vnímá - setkat se s Pánem a s ním prožít přípravu k Velikonocím, tedy i k našemu vysvobození z jakékoli formy otroctví," uvedl biskup Cikrle. 

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony