Svátek sv. Anežky České a jeho očekávané události

Svátek sv. Anežky České a jeho očekávané události
13. listopadu 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí s datem 13. listopadu 2020.

„Evangelizace v moci Ducha a v poslušnosti Slovu“ je motto konference, kterou na dnešní a zítřejší den připravila Komunita Blahoslavenství a nadační fond Credo. S ohledem na epidemická opatření bude přenášena on-line, a sledovat ji tak může kdokoli a odkudkoli.

Dnes se také začíná virtuální pouť na mariánské poutní místo Medjugorje. Tam se můžete vydat spolu s charitativním hnutím Mary´s Meals, které ji pořádá. 

Ke cti české patronky,  svaté Anežky České, jejíž svátek si dnes připomínáme, bude kardinál Dominik Duka sloužit v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha mši svatou, kterou bude přenášet Katedrála TV od 18. hodiny.

Kongregace bratří Nejsvětější Svátosti se v českobudějovickém kostele Panny Marie Růžencové rozloučí s P. Josefem Xaverem Kobzou, který zemřel 7. listopadu 2020 v Domě sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí v nedožitých 100 letech. 

Vojenský speciál přiveze tělo české vojačky Michaely Tiché, která zemřela při pádu vrtulníku na Sinaji. Na kbelském letišti v Praze se po příletu uskuteční pieta za účasti rodiny a nejvyšších představitelů ministerstva obrany a Armády ČR.

Brně dojde k podpisu memoranda mezi Nemocnicí Milosrdných bratří, Úrazovou nemocnicí a hokejovým klubem Kometa Brno, jehož hráči budou pomáhat v odběrovém místě při testování lidí na covid-19. Díky tomu se výrazně prodlouží možná doba testování v pracovní dny i o víkendu.

Začíná dvoudenní on-line konference České asociace pro psychoterapii. Hlavní téma je potřeba terapie v současné krizové době a problematika poskytování terapie v terénu.  

Ministerstvo zdravotnictví dnes představí systém, podle něhož se bude řídit postupné uvolňování protikoronavirových opatření v Česku. Podle stavu epidemie se každý den zhodnotí rizikové skóre na škále nula až sto, což celou zemi nebo region zařadí do jednoho z pěti pásem přísnosti opatření. Pro zmírnění nebo zpřísnění pásma bude muset změna trvat několik dní.

Ministerstvo zdravotnictví by mělo také aktualizovat takzvaný cestovatelský semafor, případné změny by měly platit od pondělí 16. listopadu. 

Pokračuje schůze Sněmovny. Na programu jsou návrhy zákonů o evidenci skutečných majitelů a o prověřování zahraničních investic, zavedení náhradního výživného, případně také uzákonění chráněného účtu pro dlužníky v exekuci.  

Pokračuje i druhá schůze Senátu, který se má věnovat mimo jiné jednorázovému příspěvku důchodcům nebo novelám rozpočtových pravidel a zákona proti praní špinavých peněz. 

Končí příjem přihlášek do výběrového řízení na místo generálního ředitele Národní knihovny.  

Taneční performance baletního souboru Národního divadla moravskoslezského nazvaná Ostravěnko zakončí mezinárodní literární přehlídku básníků a prozaiků ze zemí visegrádské čtyřky ProtimluvFest 2020. 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony