Soutěžte o permanentky na koncerty cyklu Klasika Viva v Šumperku a v Jeseníku

5. března 2008 Události Autor: Radka Rozkovcová
Klasika Viva je koncertní cyklus tzv. vážné hudby, který každoročně zve do Šumperka zajímavé interprety a programy. Letos poprvé se organizátoři rozhodli reprízovat všechny šumperské koncerty také v Jeseníku.

Klasika Viva nabídne v prvním pololetí roku 2008 celkem 4 koncertní programy, každý z nich zazní nejprve v Šumperku a o den později v Jeseníku.

První koncert se uskuteční 18. 3. ve výstavní síni Vlastivědného muzea v Šumperku, 19. 3. v kapli v Jeseníku. Představí se na něm rodačka ze Šumperka, flétnistka Lenka Kozderková, absolventka brněnské JAMU a École Normale de Musique Alfred Cortot v Paříži. Doprovodí ji její dva hosté -violoncellista Petr Nouzovský a laureát soutěže Pražské jaro, slovenský klavírista Matěj Arendárik.

The Flash Brass je rodinné žesťové trio Stanislava Bartoška ze Šumperka a jeho dvou synů, studentů AMU v Praze a JAMU v Brně. Spolu s hráčkou na varhany Ingrid Silnou zavítají do šumperského klášterního kostela 15. 4., o den později zahrají v jesenické kapli a ještě o den později (bonusový koncert) v kostele sv. Michala v Králíkách.

Francouzský kytarista Pierre Laniau vystoupí v České republice vůbec poprvé, a to 20. 5. v klášterním kostele v Šumperku a 21. 5. v kapli v Jeseníku. Absolvent pařížské Ecole Normale de Musique de Paris za dobu své mezinárodní kariéry procestoval 80 zemí čtyř kontinentů.

Smyčcové Kvarteto Apollon, hrající od roku 1993, je absolutním vítězem Mezinárodní soutěže "O cenu Beethovenova Hradce" a finalistou mezinárodní soutěže smyčcových kvartet v Düsseldorfu. Soubor má široký repertoár kvartetní literatury, ale i skladeb z oblasti jazzu, procestoval téměř všechny země Evropy, koncertoval také v Japonsku. Natočil čtyři CD z oblasti klasické hudby a dvě z oblasti jazzu. V Šumperku vystoupí 10. 6., o den později opět v Jeseníku.

Další informace o programech a předprodeji vstupenek najdete na www.agenturajd.cz.

 

Ve spolupráci s pořádající Agenturou J+D vám nabízíme možnost vyhrát permanentky na všechna čtyři vystoupení do Šumperka nebo do Jeseníku.

Soutěžní otázka:
Který ze světových skladatelů by se letos 4. března dožil 330 let?
a) Antonio Vivaldi
b) Georg Philipp Telemann
c) Jean-Baptist Lully

Správné odpovědi pište, prosím, na e-mailovou adresu rozkovcova@proglas.cz do čtvrtku 13. března do 12:00. Do předmětu zprávy vložte prosím heslo "Klasika Viva". Do poznámky připište, chcete-li vyhrát permanentky do Šumperka či do Jeseníku.

NyníPísničky před svítáním
Píseň: Winter Bird/When Winter Comes (2020); Interpret: McCartney Paul; Album: McCartney Paul: McCartney III
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony