Sobota 23. října 2021 – očekávané události

Sobota 23. října 2021 – očekávané události
23. října 2021 Události Autor: Filip Breindl

Vybíráme z událostí očekávaných v sobotu 23. října 2021.

V Budapešti se mají konat shromáždění stoupenců i odpůrců premiéra Viktora Orbána u příležitosti 65. výročí protisovětského povstání v Maďarsku.

Bohoslužba za oběti heydrichiády se v poledne uskuteční ve svatovítské katedrále v Praze. Celebrovat bude kardinál Dominik Duka.

Koná se povolební sjezd komunistů. KSČM po porážce ve sněmovních volbách opustila parlament.

Na vojenském hřbitově v Milovicích na Nymbursku se uskuteční vzpomínkový akt k uctění památky italských vojáků, kteří padli během první světové války.

Biskup Pavel Konzbul po rekonstrukci požehná poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou.

Farnost Starý Jičín si připomene první výročí úmrtí patera Petra Dokládala. Dopolední bohoslužbu bude sloužit biskup Martin David.

Ve Čkyni na Prachaticku bude slavnost na počest znovuudělení čestného občanství prezidentu T. G. Masarykovi a dojde k opětovnému odhalení jeho jezdecké sochy na Památníku padlým.

Druhý ročník festivalu Maker faire plného experimentů a workshopů s moderními technologiemi, řemesly a vědou se přes víkend uskuteční na brněnském výstavišti.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony