Snažíme se, aby byl hlas mladých lidí slyšet, říká ředitelka Broumovských diskuzí

Vrcholí přípravy konference Broumovské diskuze, která proběhne v Broumově na Náchodsku od 8. do 11. listopadu. Tématem letošního ročníku, který loni hostil například debatu prezidentských kandidátů, je tentokrát Demokracie a dialog. Jací hosté přijali pozvání a jakým způsobem konference podporuje studenty v účasti, sdělila ve vysílání Proglasu ředitelka Broumovských diskuzí Hana Valentová.
Valentová podtrhla důležitost toho, že je konference mezigenerační. „Věříme, že je důležité, aby se scházeli lidé napříč generacemi a pohledy na svět, protože jedině tak se můžeme vzájemně obohacovat,“ uvedla.
Broumovské diskuze jsou určené pro všechny, bez ohledu na věk či povolání. Studentům akce umožňuje získat stipendium, díky kterému neplatí vstupné. „Měli za úkol napsat esej. Ptali jsme se jich na tři otázky, mimo jiné na to, zda je možné vést dialog na sociálních sítích, a pokud ano, tak jaká by měl mít pravidla. Pak jsme se jich ptali třeba na to, jak hodnotí kvalitu demokratického dialogu současné české společnosti,“ popsala Hana Valentová.
Okomentovala také některé myšlenky, které se ve studentských pracích vyskytly. „Je zajímavé, že co se týká té první otázky, tak si studenti, jak vyplývá z esejí, uvědomují, že i na sociálních sítích je třeba si naslouchat a dodržovat nějaká pravidla dialogu, aby ta diskuze mohla někam vést. Snažíme se, aby ten hlas mladých lidí byl na Broumovských diskuzích opravdu slyšet, a zároveň, aby ta akce byla opravdu mezigenerační,“ řekla Ředitelka Broumovských diskuzí Hana Valentová na Proglasu.
Celý rozhovor, který vedl moderátor Jan Filipi, si můžete poslechnout zde: