Slovenští bohoslovci vytvořili brožuru o Carlu Acutisovi, obdrželi za to jeho relikvii

Slovenští bohoslovci vytvořili brožuru o Carlu Acutisovi, obdrželi za to jeho relikvii
18. ledna 2022 Události Autor: Jana Kuklová

Kněžský seminář biskupa Jána Vojtaššáka ve Spišském podhradí na Slovensku obdržel z Itálie relikvii prvního stupně blahoslaveného Carla Acutise.

Jedná se o poděkování za brožuru o Carlu Acutisovi, kterou připravili slovenští bohoslovci společně se spirituálem semináře Martinem Majdou. Text je dostupný ve slovenštině i italštině a v obou zemích mezi mladými lidmi vyvolal pozornost i díky tomu, že jsou jeho součástí QR kódy s doplňujícími informacemi. 

“Tento dar, který zde v semináři zůstane i pro další generace bohoslovců, jsme dostali, protože jste dnešním mladým lidem na příkladu blahoslaveného Carla Acutise nabídli cestu svatosti. Přiblížili jsme jim ji skrze brožuru s jeho životopisem, novénou a litániemi k tomuto blahoslavenému,” řekl bohoslovcům na mši svaté u příležitosti převzetí této relikvie rektor kněžského semináře Peter Majda.

Carlo Acutis, který zemřel v patnácti letech na leukémii, byl blahořečen v říjnu 2020. Během svého života proslul počítačovými dovednostmi a svojí oddaností eucharistii. V posledních měsících života vytvořil webové stránky, na kterých zdokumentoval a zkatalogizoval eucharistické zázraky po celém světě. 

Zdroj: Radio Lumen, Wikipedie.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony