Skupina slovenských věřících se zúčastnila ranní bohoslužby papeže

Skupina slovenských věřících se zúčastnila ranní bohoslužby papeže
22. ledna 2015 Události Autor: Hana Sedláková

Pětadvacet mladých lidí ze Slovenska, kteří se podílejí na životě Slovenské katolické misie ve Věčném městě, se dnes zúčastnilo pravidelné bohoslužby papeže Františka v Domě svaté Marty ve Vatikánu. Svatý otec vyjádřil radost ze setkání a ocenil také  pozornost, která se na Slovensku věnuje úsilí o ochranu rodiny v souvislosti s chystaným referendem.

Ranní mše se účastnila také Lucia Majerčáková: „Ještě na začátku přede mší svatou papež řekl, že tu máme komunitou Slováků a že je velmi rád, že jsme velmi odvážný národ, že bojujeme za rodinná práva na Slovensku v těchto chvílích.“

Samotnou katechezi potom římský biskup navázal na čtení z evangelia podle svatého Marka. Uvedl, že nejdůležitější není milost fyzického uzdravení, ale to, že Ježíš přináší spásu a přimlouvá se za nás. „Lid to cítí a vidí, že v Ježíši se naplňují přísliby, že v Ježíši je naděje. Lidé byli poněkud otráveni způsobem, jakým podávali víru učitelé Zákona té doby, kteří nakládali na bedra mnohých spoustu přikázání, ale nedosahovali k srdci lidu. A když viděli a slyšeli Ježíše, Ježíšovy nabídky, blahoslavenství, cítili, že se v nich něco hýbe. Probouzel to v nich Duch svatý: jdi za Ježíšem!“ Podrobnosti jsou k dispozici pravidelně na internetových stránkách radia Vatikán – http://www.radiovaticana.cz.

Foto: radiovaticana.cz