Škola Kociánka slaví sto let, připravuje almanach i video

Škola Kociánka slaví sto let, připravuje almanach i video
21. ledna 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Sto let letos oslaví základní a mateřská škola Kociánka, která v Brně poskytuje vzdělání dětem s tělesným handicapem a s poruchami autistického spektra. 

Kvůli současné epidemické situaci se vedení školy rozhodlo oslavy přesunout do on-line prostoru. Z toho důvodu se například připravuje video seznamující diváky s výstavou o historii školy. Ta je umístěná v prostorách Divadla na Orlí v Brně, ale kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením ji lidé nemohou navštívit.

Dalším bodem oslav má být vydání almanachu. “Almanach je sázka na jistotu, protože nepopírá žádná epidemická opatření,” vysvětlila ve vysílání Proglasu ředitelka školy Kociánka Jana Kadlecová a také popsala, jak bude připravovaný almanach vypadat: “Budeme se v něm snažit zachytit celou historii školy až do současnosti. Naším záměrem je udělat almanach skutečně na úrovni. Jeho součástí tak bude výpravná obrazová příloha, dodáme vzpomínky pamětníků a čtivé příběhy. Chceme prostě vytvořit publikaci, která dokáže oslovit co nejširší veřejnost.

foto:TZ

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony